Badmintonowy „pierwszy raz”

Pierwszy Turniej Fundacji Aktywny Badminton rozegrany 18 września w podwarszawskiej hali LAVO. stał się okazją do dowiedzenia się, jak się mogą czuć na takiej imprezie nowi adepci naszej dyscypliny…
 
Badmintonowy „pierwszy raz”: Olga Kołakowska opowiada nam o swych wrażeniach z debiutu w swojej nowej dyscyplinie sportu
 
– Słyszałem, że to jeden z pierwszych twoich turniejów badmintona, może nawet pierwszy…
– To jest mój pierwszy turniej badmintona. Gram bardzo krótko, ale chciałam sprawdzić, czy półroczne treningi cokolwiek dają, czy dam radę zagrać z prawie profesjonalistami. 
– Od niedawna ćwicząc badmintona, dowiedziałaś się, że jest taki turniej i uznałaś, że właśnie na nim może być ten pierwszy raz?
– Tak, ja generalnie od dwudziestu paru lat gram w tenisa stołowego, którego jestem trenerką, więc sportowe emocje nie są mi obce. Skoro już nie gram zawodowo w tenisa stołowego, chciałam gdzieś kontynuować zmagania sportowe i rywalizację, więc przeniosłam się troszeczkę na badmintona.
– Jakie masz refleksje po dzisiejszych grach?
– Na razie zgłosiłam się do gry mieszanej, ponieważ trenuję gry podwójne, nie singlowe. Wystartowałam dzisiaj w mikście. Wygraliśmy pierwszy mecz – nasz generalnie pierwszy mecz na zawodach, więc jestem bardzo zadowolona. Atmosfera jest świetna. Ludzie są bardzo sympatyczni. Pomagają, kibicują, więc naprawdę polecam. W tenisie stołowym aż takich fajnych emocji nie było jak tutaj.
– No właśnie…
– Tak, emocje są większe, ponieważ mam dużą świadomość swoich braków i niedociągnięć, co troszeczkę irytuje: emocje są więc negatywne, ale i pozytywne, bo jak się uda zagrać dobrą lotkę, dobrą wymianę, to jest dla mnie wielkie szczęście i bardzo się z tego cieszę. W tenisa stołowego grałam wyłącznie na profesjonalnych turniejach: tam rywalizacja jest troszeczkę ostrzejsza niż na takich turniejach rodzinnych, amatorskich lub początkujących, ale bardzo mi się tu podoba. Myślę, że będę kontynuowała udział w takich turniejach jak ten. Następny turniej zaplanowałam na 9 października w LAVO. 
6701 Olga Kołakowska m logo.jpg
Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowe wakacje + 2022”
Logotyp Ministerstwo Sportu i Turystyki

SPONSORZY

PARTNERZY

KS BADMINTON

Fundacja Aktywny Badminton
KRS: 0000954098
NIP: 9512535393

Adres:
Ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej 5D/7,
02-972 Warszawa

© KS BADMINTON Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2022 | Projekt & Realizacja Agencja SEO